BASINA VE KAMUOYUNA

Tunceli T.S.O olarak geçmiş dört yıllık dönemde Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkısı ile 170.000 TL karşılığı 4.000 aileye gıda, 3200 öğrenciye eğitim (giyim) yardımı yapılmıştır. İl merkezi ve ilçelerde bulunan yoksul ailelere ve öğrenciler bu yardımlardan yaralanmıştır.

Bu yıl odamız 35.000 TL değerinde kuru gıda malzemeleri alarak 1.000 aileye kuru gıda yardımını bugünden itibaren dağıtacaktır. Ayrıca okulların açılması ile birlikte öncelikli olarak ilçelerimiz olmak üzere 35.000 TL karşılığı yoksul 1.000 öğrenciye giyim yardımı yapılacaktır. Yapılan giyim yardımları Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tespit ettiği öğrenciler, gıda yardımları ise muhtarlardan önceki dönemde alınan ve sonradan eklenen ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacaktır. Bu yıl yapacağımız gıda ve giyim yardımları önceki yıllarla beraber toplamı 240.000 TL olup bu malzemeler ilimizdeki esnaflardan teklif alınarak en uygun fiyat verenden temin edilmektedir.

Bu yıl yapacağımız dağıtımlar Y.K Başkanı Yusuf CENGİZ, Meclis Başkanı Ali GÜYÜLDAR, Y.K Başkan yardımcıları Kazım KORKMAZ, Ali KAYA, Y.K Üyeleri Cem BALO, Hüseyin ŞENGEZER, Oda Genel Sekreteri Mehmet KATURMAN ve diğer oda personelimizin denetiminde yapılacaktır.

Kamuoyu Bilgisine arz olunur.
19.08.2013

Yusuf CENGİZ
Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı
TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi

Kaktüs Creative
Facebookta Beğen Twitterda Takip Et Linkedinde Takip et Google plusta beğen Rss ile abone ol