E-TEBLİGAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI TUNCELİ TİCARET VE SANAYİ ODASI TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DSCF46311E-TEBLİGAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI TUNCELİ TİCARET VE SANAYİ ODASI TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

25/11/2015 Çarşamba günü Tunceli Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan bilgilendirme toplantısında açılış konuşmasını Tunceli Defterdar vekili sayın Yaşar ŞİMŞEK yaptı ve e tebligat hakkında ön bilgi verdi. Ardından TSO yönetim kurulu başkanı Yusuf CENGİZ söz alarak ilimizin siyasi ve ekonomik açıdan yıllardır yaşadığı sıkıntılara ve çektikleri zorluklara rağmen vergi ödemelerinde Türkiye’de ilk sıralarda olduğunu hatırlattı. Defterdarlığın bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak yapılacak uygulamalarda ve işlemlerde ilimiz esnafına yardımcı olmaları gerektiğini söyledi. Vergilerini gerekirse bankalara borçlanarak ödeyen halkımızın bu duyarlılığının göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi

Daha sonra Tunceli Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Hüseyin Keser E-Tebligat hakkında detaylı bilgilendirme sunumu yaptı.

1 Ocak 2016 da yürürlüğe girecek olan Elektronik Tebligat, 213 sayılı Vergi Usul Kanunu ve 456 sıra no.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği hükümlerine göre tebliği gereken belgelerin, E-Tebligat sistemi ile mükelleflerin elektronik adreslerine tebliğ edilmesidir.

E-Tebligat sistemine dahil olmak zorunda olan mükellefler, süresinde bildirimde bulunmaz ise Vergi Usul Kanununun Mükerrer 355. maddesi uyarınca özel usulsüzlük cezası ile cezalandırılır. Zamanında kaydolmayan mükelleflere re’sen oluşturulan internet vergi dairesi kullanıcı kodu, parola ve şifresi ceza ile tebliğ edilerek E-Tebligat gönderimi başlatılır.

Kaktüs Creative
Facebookta Beğen Twitterda Takip Et Linkedinde Takip et Google plusta beğen Rss ile abone ol