Halk Bankası’ndan Tunceli TSO üyelerine uygun kredi

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Halk Bankası arasında kredi protokolü imzalandı.

20 Şubat 2019 tarihinde Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan Tunceli gezisi sırasında Odamızı ziyaret etmiş olup; Yönetim Kurulu tarafından üyelerimizin yaşamış olduğu Ekonomik sorunlar dile getirilerek, Halk Bankasının kurumsal anlamda üyelerimizi rahatlatacak özel bir kredi çalışması yapılması talep edilmişti. Bu kapsamda, Genel Müdür Osman Arslan’ın Tunceli’ye pozitif ayrıcalık tanıyacaklarını, sorunları not aldıklarını ve en kısa sürede buraya özel bir çalışma yapacaklarını dile getirilmişti.
Yapılan bu çalışmalar sonucunda Halk Bankası Malatya Bölge Koordinatörü Metin Yediyıldız ve Halk Bankası Tunceli Şube Müdürü Burçin Hızlı Kahraman ile protokol imzalanmıştır.
İmzalanan protokolle Oda üyesi olan firmaların nakdi ve gayri nakdi kredi talepleri bankaca yapılacak değerlendirmeler sonucunda mali yapısında olumsuzluk bulunmaması halinde banka mevzuatı çerçevesinde değerlendirmeye alınacaktır.
İş bu protokol çerçevesinde kredi talebinde bulunan üye, faaliyette bulunduğu en yakın banka şubesin, bankacılık mevzuatına uygun olarak banka tarafından istenen gerekli belgeler ile başvuruda bulunabileceklerdir. Bu belgeler arasında bankanın talep ettiği belgelerin yanı sıra başvuruda bulunan firmaların bağlı bulunduğu odadan alınmış belge de istenilecektir.
Ancak Tunceli TSO üyesi olsa dahi, kooperatifler, kuyumcular, döviz büfeleri ve faktöring şirketleri gibi para ticareti ile uğraşanlar, emlakçılar, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler bu krediden faydalanamayacaklardır.
Nakit ve Gayri nakdi Kredi limiti azami 250.000 TL’dir. Grup firmalarında üst limitin aşılmaması kaydıyla birden fazla firma kredi kullanabilecek olup grup şirketleri tek firma olarak kabul edilecektir.

Kaktüs Creative
Facebookta Beğen Twitterda Takip Et Linkedinde Takip et Google plusta beğen Rss ile abone ol