Kadın Kurulumuzdan üyelerimize ziyaret

Tunceli TSO Kadın Girişimciler Kurulumuz ilimizde faaliyet yürüten kadın üyelerimizi ziyaret etti.
TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Diren GÖKYILDIZ TULGA, Başkan Yardımcısı Fidan AYDIN, Kurul Üyesi Meral TURAN GÜL ile birlikte başlattıkları üye ziyaretleri kapsamında bazı kadın girişimcileri ziyaret etti.
Lizge Evcin, Kader Can, Nurşen Altaş ile Yıldız Güngör’ü işletmelerinde ziyaret eden Tulga ve beraberindekiler; ilimizde kadın girişimci sayısının artırılması, kadınlarımızın üretime dahil edilmesi ve ürettikleri ürünlere ilişkin pazar alanlarının yaratılması konusunda karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.
Kadın Girişimciler Kurulu hakkında kısaca bilgilendirme yapan Tulga, “2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) kuruldu. TOBBKGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 6405 üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulunun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler yönetim kurulumuz 13 kişiden oluşuyor.” dedi.
Kendilerinin de amacının ilimizdeki girişimcilere, kurulun çalışmalarını anlatarak ortak projelere imza atmak olduğunu belirten Tulga, “Amacımız odamız üyesi olsun yada olmasın, ilimizde çeşitli alanlarda faaliyet yürüten tüm kadınlarımızı ortak bir çatı altında toplayıp güzel projelere imza atmak. Bu kapsamda kadın girişimcilerimizi ziyaret edip, ilimizde geliştirilebilecek projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz.” diye konuştu.

Kaktüs Creative
Facebookta Beğen Twitterda Takip Et Linkedinde Takip et Google plusta beğen Rss ile abone ol