TSO Kadın Girişimciler Kurulundan toplantı

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, ildeki kadın girişimcilerle bir araya geldi.
İldeki üretimin desteklenmesi, kadın girişimcilerin desteklenmesi için karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, yol haritası belirlendi.
Bir kooperatif kurularak ilde üretim yapan tüm kadınların üretime dahil edilmesini amaçladıklarını belirten Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Diren Gökyıldız Tulga, “Hedefimiz hem kadınlarımızın ürettikleri ürünü satacakları bir Pazar alanı oluşturmak hem de ilimizde üretimin canlanması için çalışmalar yapmak. Bununla ilgili öncelikle üretici kadınlarımızın tespitini yapmak, daha sonrasında Tunceli Belediyesi’nin de destekleriyle ürünlerin satışını gerçekleştirecek bir pazar alanı oluşturmak. Çünkü yüksek faizli krediler, kiralar, maddi imkansızlıklar nedeniyle bir çok kadın üreticimiz kendi çabalarıyla ürünlerini satmaya çalışıyor. Bizler de kadınlarımızın üretimde desteklenmesi için çalışmalar yürüteceğiz.” diye konuştu.
Tulga, Haziran ayında yapılacak olan uluslararası rafting yarışmalarını da desteklediklerini, ilimizin en iyi şekilde temsili için görüşmeler yapacaklarını belirtti.

IMG_0736

IMG_0737

IMG_0739

IMG_0741

IMG_0742

Kaktüs Creative
Facebookta Beğen Twitterda Takip Et Linkedinde Takip et Google plusta beğen Rss ile abone ol