Tunceli TSO akredite oluyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yürütülen, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Oda ve Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası’nda akreditasyon eğitimi verildi.
Tunceli TSO toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimlere, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Açıkgöz, başkan yardımcıları Hasan Hüseyin Coşkun ve Ali Kaya, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ile oda personeli katıldı.
Akreditasyon sisteminin amacı ve kapsamı hakkında bilgiler verilen eğitimde, üyelere birinci sınıf hizmet sağlamak amacıyla düzenlenen bu çalışma kapsamında Tunceli TSO’nun da akredite olabilmesi için izlenecek yol haritası belirlendi.
Sistemin amacının oda ve borsalar arasındaki kalite bilincinin yerleştirilmesi, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi, Avrupa oda ve borsa sistemine uyumunun sağlanması olduğunu vurgulayan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Açıkgöz, “Bu çerçevede birliğimiz; EUROCHAMBRES ve İngiltere Ticaret Odası (British Chamber of Commerce) işbirliği çerçevesinde İngiltere ve Almanya oda sistemlerinin en iyi uygulamalarını dikkate alarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modelini geliştirmiş ve 2005 yılına kadar projeyi İngiltere Ticaret Odası ile birlikte yürütmüştür.
Oda Akreditasyon Modeli 2005 yılından itibaren TOBB tarafından yürütülmüş olup, 2008 yılında yapılan çalışmalar sonucunda borsalar da sürece dahil edilmiş ve model kapsamındaki çalışmalar TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi olarak uygulanmaya başlamıştır.” diye konuştu.
Akreditasyon sistemi eğitimin önemine dikkat çeken Açıkgöz, üyelerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla oda olarak kendilerinin de akredite olma yolunda çalışma yürüteceklerini söyledi.site (1)

site (2)

Kaktüs Creative
Facebookta Beğen Twitterda Takip Et Linkedinde Takip et Google plusta beğen Rss ile abone ol