Yusuf CENGİZ, Dersim Spor için düzenlenen dayanışma yemeğine katıldı.

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cengiz, 13 yıl sonra yeşil sahalara dönem Dersim Spor için düzenlenen dayanışma yemeğine katıldı.

Cumartesi gecesi İstanbul Ataşehir’de bulunan Green Park Otel’de düzenlenen dayanışma yemeği basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Dersim Spor adıyla 13 yıl sonra yeşil sahalara dönen futbol takımının içinde bulunduğu mali krizin aşılabilmesi için TUSGİD(Tunceli Sanayaci ve İşadamları Derneği) tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katılım yoğun oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yemeğe katılan isimler arasındaydı. Kılıçdaroğlu, gecede yaptığı konuşmada “Dersim Spor’a destek olalım. Tunceli’de futbolun gelişmesi ve sporun yaygınlaşması için elimizi taşın altına sokalım” çağrısında bulundu.

Dersim Spor atkısı da takan Kılıçdaroğlu, geceye destek vererek 300 TL’lik biletlerden satın alan sanayici, işadamı ve siyasetçileri de tebrik etti. Dayanışma yemeğine 350 kişi katıldı. Bu arada, Dersim Spor yöneticileri takımlarına katkıdan dolayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e de teşekkür etti. Yemeğe Kılıçdaroğlu’nun ağabeyi Yusuf Kılıçdaroğlu da destek verdi.

Öte yandan, geceye CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra TUSGİD Başkanı Musa Bulut, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak da katıldı. Dersim Spor için düzenlenen yemekte, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP İzmir Milletveki Erdal Aksünger, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Sultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş, Sarıyer Belediye BaşkanıŞükrü Genç ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de hazır bulundu. Tuncelili İşadamı Gürsel Erol da yemeğe katılan isimler arasındaydı.

Kaktüs Creative
Facebookta Beğen Twitterda Takip Et Linkedinde Takip et Google plusta beğen Rss ile abone ol